Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi ulamaj z miasteczka Kłodzko. Mam przejechane 52536.10 kilometrów w tym 0.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 16.08 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 0 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy ulamaj.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w miesiącu

Październik, 2021

Dystans całkowity:241.00 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:b.d.
Średnia prędkość:b.d.
Liczba aktywności:5
Średnio na aktywność:48.20 km
Więcej statystyk

Góra Wszystkich Świętych - Słupiec

Niedziela, 17 października 2021 · dodano: 17.10.2021 | Komentarze 0

Ja i Czesiu i trasa: Kłodzko - Szalejów Dolny - Szalejów Górny - Wolany - Niwa. Planowaliśmy jechać z Niwy do Raszkowa. Ze względu na odbywający się Rajd Samochodowy droga była zamknięta, dlatego dalej pojechaliśmy: Niwa - Chocieszów - Wambierzyce - Ratno Dolne (o tym zamku niżej) -

- Ścinawka Średnia. W Ścinawce Średniej remont wiaduktu kolejowego - droga do Słupca nieprzejezdna. Mieszkaniec Ścinawki wskazał nam kładkę, którą przeszliśmy i doszliśmy do drogi w kierunku Słupca.

A ze Słupca jedziemy na Górę Wszystkich Świętych - Sanktuarium MB Bolesnej i wieża widokowa. 








Za www.szlaki kulturowe...: "Góra Wszystkich Świętych jest najwyższym szczytem (648 m. n. p. m.) w pd. części Wzgórz Włodzickich. Znajduje się tu kamienna, okrągła, 15 metrowa wieża widokowa z 1913 r., której nadano imię feldmarszałka H. von Moltkego. Roztacza się z niej piękna panorama Sudetów Środkowych, a zwłaszcza Gór Sowich, Bardzkich i Stołowych. Poniżej szczytu znajduje się kościół p. w. Matki Bożej Bolesnej i Czternastu Wspomożycieli, który wzniesiono w 1680 r. jako wotum za ocalenie od zarazy. Pierwotnie został on wybudowany na rzucie krzyża greckiego o zaokrąglonych narożach, nakryty wieloboczną, pozorną kopułą z latarnią. Od zachodu dobudowano w 1750 r. salową nawę z dwiema kaplicami bocznymi. Od południa znajduje się zakrystia z pustelnią na piętrze. We wnętrzu można podziwiać freski W. Hanschilda i A. Richtera z 1849 r., odnowione w 1903 r. Na uwagę zasługuje również ołtarz główny z kolumnami korynckimi oraz figurą Matki Boskiej Bolesnej. Kościół został odbudowany w latach 1994-2000. 15 września 2002 r. podniesiono go do rangi Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Ziemi Noworudzkiej. Obok niego znajduje się również ołtarz polowy oraz stacje drogi krzyżowej, które wykonano z kamienia, natomiast odlewy scen pasyjnych są żeliwne."
Więcej m.in. na" 
https://hasajacezajace.com/gora-wszystkich-swietyc...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_Matki_Boskie...
 
Zjeżdżamy do Słupca i dalej: Bożków - Święcko - Gorzuchów - Ruszowice II - Kamieniec - "8" - Szalejów Dolny - Kłodzko.

O zamku w Ratnie Dolnym m.in. na:
https://zamkomania.pl/ratno.php
https://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=97&t=...
https://www.facebook.com/fundacjaratowaniazabytkow...
https://www.zabytki.org/zamek-w-ratnie-dolnym-urat...

dopisane 21.10.2021r - zamek sprzedany - czytaj na http://24klodzko.pl/zamek-w-ratnie-dolnym-sprzedan...

 Ślad i profil trasy (sporo pod górę - gdyby nie wspomaganie to ciężko byłoby wyjechać - kilka lat temu daliśmy radę):
https://connect.garmin.com/modern/activity/7673059...


Kategoria rodzinnie, rower


Batorów - Batorówek - Wambierzyce

Sobota, 16 października 2021 · dodano: 16.10.2021 | Komentarze 0

Plan na dzisiaj to dojechać do Batorówka przez Batorów - dawno nie byliśmy w tej okolicy rowerami. Dwa tygodnie temu byliśmy blisko (szczyty Rogacz i Dzik) na wcieczce pieszej ze Studzienna. Dzisiaj jedziemy: Kłodzko - Stary Wielisław - Polanica-Zdrój - Szczytna - BATORÓW -

- BATRÓWEK.

Zastanawiamy się jak jechać dalej - drogi leśne po 3-dniowych opadach nieciekawe (błotko). Droga rowerowa do Karłowa kałuże, droga do Pasterki już na początku bajoro.

Wybieramy drogę asfaltową, miejscami dziurawą do Chocieszowa (kierunek - Polanica Zdrój).  A z Chocieszowa - jak dalej? Jedziemy: Chocieszów - Wambierzyce - Ratno Dolne - Ścinawka Średnia - Ścinawka Dolna - Ruszowice II - Kamieniec - "8" - Szalejów Dolny - Kłodzko. 

Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/7667418...


Kategoria rodzinnie, rower


Konradów - Rogóżka i 5000 km w tym roku

Niedziela, 10 października 2021 · dodano: 10.10.2021 | Komentarze 0

https://www.onet.pl/styl-zycia/fitpl/10-powodow-by...

Południe - świeci słońce, temperatura niewiele ponad 10 stopni, wieje zimny wiatr. Decydujemy się na jazdę. Gdzie? Dawno nie byliśmy w Konradowie - może w tym kierunku. Decyzja zapadła - jedziemy. Trasa: Kłodzko - Krosnowice - Żelazno - Ołdrzychowice - Trzebieszowice - Radochów - Konradów (dojeżdżamy do końca wsi).

Droga się nie skończyła - ciekawość co jest dalej (nigdy tak daleko w Konradowie nie dojechaliśmy). Czesiu sprawdza mapę w telefonie. Dalej jest Rogóżka (wapiennik, kamieniołom, ruiny kaplicy pw. św. Ignacego).  
O nieistniejącej już wsi Rogóźka m.in. na: 
http://polskaniezwykla.pl/web/place/53809,rogozka-...
http://polskaniezwykla.pl/web/place/53809,rogozka-...
http://polskiodkrywanie.pl/rogozka/
Wieś Rogóżka została sprzedana! To podobno pierwsza taka transakcja w historii Polski. Za 12,5 miliona złotych kupiła ją firma z Wielkopolski LIASIS Spółka z o.o. (spółka Kulczyków). Na razie nie wiadomo, jakie plany zagospodarowania ma nowy właściciel. Wieś opustoszała w latach 60. XX wieku, kiedy mieszkańcy uciekli za pracą do okolicznych miejscowości.

Jesteśmy na zielonej drodze rowerowej, którą możemy dojechać do Stronia. Czesiu postanawia, że nie wracamy a jedziemy dalej. Droga kamienista, miejscami z koleinami, dlatego czasem idziemy a nie jedziemy (niżej nie najgorszy odcinek, były o wiele gorsze z głębokimi koleinami).

Jesteśmy na Przełęczy pod Chłopkiem.

Wiata  na Przełęczy pod Chłopkiem

Tutaj mamy do wyboru: d.c. zielonej drogi rowerowej (z czerwonym pieszym), singielek, pieszy szlak zielony.
Jedziemy zielonym szlakiem pieszym (widoki wspaniałe) - wyjeżdżamy w Stroniu (wieś). A stąd to już prosto do Kłodzka.

Dzisiaj 5000 km przekroczyłam - tegoroczny "przebieg" to 5035 km. Ile da się jeszcze przejechać w tym roku?
 
Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/7635883...


Kategoria rodzinnie, rower


Ławica - "Kartofelek" z PTTK

Sobota, 9 października 2021 · dodano: 09.10.2021 | Komentarze 0

Dzisiaj


Władziu próbował "zmontować" grupę rowerową - zadeklarowaliśmy się tylko ja i Czesiu. Grupa rowerowa nie powstała. Władziu stwierdził, że 3 osoby to  nie grupa.
Nie zostaliśmy zgłoszeni ale indywidualnie ja, Czesiu i Kaziu pojechaliśmy do Ławicy. Ja z grupą zwiedziłam pałac, a ściślej zabudowania gospodarcze należące do pałacu i jedną salę w pałacu oraz park. Spotkaliśmy się z uczestnkami rajdu - spędziliśmy w Ławicy 1,5 godziny i wróciliśmy do Kłodzka.

Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/7628548...




  • DST 7.00km
  • Aktywność Wędrówka

Ze Studzienna na szczyty Rogacz i Dzik w Górach Stołowych

Niedziela, 3 października 2021 · dodano: 03.10.2021 | Komentarze 0

Bardzo mocno wieje - nie decydujemy się na jazdę rowerami. Po długiej namowie udaje mi się namówić Czesia na wędrówkę. Góry Sowie zostały odrzucone a Góry Stołowe zaakceptowane. Jedziemy samochodem do Studzienna i wędrujemy w pobliże sczytów Rogacz i Dzik. Są to szczyty do Korony Gór Stołowych w Klubie Zdobywców Korony Europy. Do tej korony mieliśmy 10 szczytów czyli ilość na dwa stopnie ((popularny i brązowy) Korona Gór Stołowych I. Dzisiejsze  zdobycze to początek do stopnia srebrnego, na który trzeba zdobyć 7 szczytów. Szczyty w Polsce zdobyte, reszta (12 szczytów) to szczyty w Czechach. Czy i kiedy je zdobędziemy?

Na czerwonym szlaku pieszym (Główny Szlak Sudecki) - teren Parku Narodowego Gór Stołowych

Kapliczka kamienna na szlaku czerwonym (w tym miejsce już byliśmy - do odznaki "Krzyże i kapliczki kamienne na Ziemi Kłodzkiej")

Jesteśmy w pobliżu szczytu Rogacz.  Bliżej nie możemy dojść - zejście ze szlaku na terenie Parku Narodowego jest niedozwolone



Wnętrze zadaszenia

Idziemy krótko czerwonym i żółtym szlakiem w kierunku Skalnych Grzybów - zawracamy i żółtym szlakiem, w przeciwnym kierunku, idziemy w pobliże szczytu Dzik.
Po drodze 



Jesteśmy w pobliżu szczytu Dzik - nie schodzimy ze szlaku (PN).



Zawracamy - idziemy do samochodu (Studzienno) tak jak przyszliśmy.

Z tego miejsca już niedaleko jest do Batorówka. Planujemy wybrać się do Batorówka w najbliższym czasie rowerami. 

Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/7596721...