Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi ulamaj z miasteczka Kłodzko. Mam przejechane 52536.10 kilometrów w tym 0.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 16.08 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy ulamaj.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w miesiącu

Maj, 2020

Dystans całkowity:806.90 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:b.d.
Średnia prędkość:b.d.
Liczba aktywności:22
Średnio na aktywność:36.68 km
Więcej statystyk
  • DST 63.00km
  • Sprzęt KTM
  • Aktywność Jazda na rowerze

Rowerowo - pieszo po Górach Bystrzyckich

Sobota, 30 maja 2020 · dodano: 30.05.2020 | Komentarze 0

Dzisiaj wybraliśmy się zdobywać szczyty w Górach Bystrzyckich. Zostały nam trzy ostatnie szczyty do Korony Gór Bystrzyckich: Łomnicka Równia, Anielska Kopa i Barczowa. Z Kłodzka pojechaliśmy na Przełęcz Sokołowską

gdzie rozpoczyna się czerwony szlak rowerowy wiodący przez "Wieczność" do Huty.

Jedziemy a na początku trochę idziemy tą drogą.
Nad drogą Wieczność po jej lewej stronie (jadąc od Polanicy-Zdroju) są dwa szczyty: Łomnicka Równia i Anielska Kopa. Na chwilę opuszczamy szlak czerwony i skręcamy w drogę zaznaczoną taką czerwoną strzałką,

która doprowadza nas do żółtego szlaku pieszego (Droga Stanisława) z taką kapliczką.


Z tego miejsca idziemy na szczyt Anielska Kopa.


Wracamy do rowerów i, po przejechaniu kilkuset metrów żółtym szlakiem w kierunku Polanicy, wchodzimy, a ściślej mówiąc wdrapujemy się, na szczyt Łomnicka Równia (trochę czasu potrzebujemy aby szczyty te zlokalizować. GPS pokazuje nam, że - w niedużej odległości od siebie -  są dwa szczyty o tej nazwie.
Lokalizujemy oba (Czesiu wyłącza GPS dlatego ślad się urywa)

i schodzimy, a Czesiu nawet spada, do żółtego szlaku.
Zeszliśmy trochę inaczej niż weszliśmy i zaczynamy poszukiwanie rowerów, które ukryliśmy w zaroślach. Znajdujemy je  - sprowadzenie ich do drogi to nie lada sztuka (wtoczenie pod górę było łatwiejsze). 
Wracamy do czerwonego szlaku rowerowego i jedziemy nim dalej.
Zatrzymujemy się przy Strażniku Wieczności, robimy fotki

i jedziemy do Wójtowskiej Równi (z malutką, licząca 5 domostw, miejscowością Huta) i  stamtąd na kolejny szczyt Barczowa. Jest to bardzo nietypowy szczyt - znajduje się na łące. Długo po niej krążyliśmy (widać na śladzie) zanim udało się nam znaleźć  punkt "0".

Szczyt ten na śladzie zaznaczony większymi literami (drugiego już na tej łące nie szukaliśmy) "zdobywaliśmy"  tak jak niżej.

Szczyty zdobyte, pora wracać do domu. Zastanawiamy się jaką drogę wybrać - można żółtym szlakiem pieszym przez Zalesie do Starej Bystrzycy (nie wiemy jaka to jest droga) lub przez Wójtowice także do Bystrzycy Górnej (tą drogą kiedyś jechaliśmy - z Wójtowic do Huty). Wybieramy tę drugą. Jedzie się z góry w dół ale po dojechaniu do Wójtowic stwierdziłam, że już tą droga nie pojadę.  A z Wójtowic do Kłodzka przez Polanicę i Stary Wielisław to prawie cały czas z górki chociaż pod bardzo silny wiatr.
Wszystkie szczyty do Korony Gór Bystrzyckich zdobyte. Kolej na następne  "korony".

Ślad i profil trasy (ślad zapisał się do Starkowa - na więcej zabrakło "prądu"). 
https://connect.garmin.com/modern/activity/5014350...  


Kategoria rower, rodzinnie


  • DST 4.00km
  • Aktywność Wędrówka

Wędrowanie na szczyty w Górach Bystrzyckich

Sobota, 30 maja 2020 · dodano: 30.05.2020 | Komentarze 0

Aby wejść na szczyty zostawialiśmy rowery w krzakach i "zdobywaliśmy" szczyty pieszo.

Wpis całej wędrówki rowerowo - pieszej na   http://ulamaj.bikestats.pl/1854707,Wedrowanie-po-G..




  • DST 7.50km
  • Aktywność Wędrówka

Wędrówka na szczyt Czerniec w Górach Bystrzyckich

Piątek, 29 maja 2020 · dodano: 29.05.2020 | Komentarze 0

Dzisiaj także wędrowanie. Jedziemy autem do Gniewoszowa. Parkujemy na szczycie przy pomniku postawionym w 320 rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej (punkt widokowy nad Gniewoszowem),



idziemy do szlaku pieszego żółtego i nim wędrujemy na szczyt Czerniec w Górach Bystrzyckich. Jest to kolejny (siódmy z dziesięciu) szczyt do odznaki Korona Gór Bystrzyckich w Klubie Zdobywców Koron Górskich RP.

Odpoczywamy, zjadamy słodkości



i wracamy tą sama trasą do samochodu.
Na szczycie Czerniec ma powstać wieża widokowa o czym informuje znajdująca się tam tablica. Termin realizacji planowano na VII.2019 - VI.2020. Niestety na szczycie oprócz tej tablicy brak jakichkolwiek śladów rozpoczęcia prac. Wizualizacja tej wieży na https://m.euro-glacensis.cz/czerniec.html?lang=10
Widoki z tego szczytu, nawet bez wieży, są piękne. Dzisiaj były szaro-bure (lekko zamglone) a zdjęcia z telefonu (aparatu nie mieliśmy) jakościowo nieciekawe.

Jedziemy jeszcze do Międzylesia - przy zamku jest wieża widokowa zaliczana do odznaki "Wieże widokowe gór i pogórzy"
Widok wieży od strony rynku,

a to z drugiej strony.

Z Międzylesia jedziemy już prosto do domu.

Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/5007601...





  • DST 14.30km
  • Aktywność Wędrówka

Wędrówka po Górach Bystrzyckich

Środa, 27 maja 2020 · dodano: 27.05.2020 | Komentarze 0

Dzisiaj wybraliśmy się na wędrówkę po Górach Bystrzyckich. Do zdobycia mieliśmy dwa szczyty do Korony Gór Bystrzyckich: szczyt Kamienna Góra i szczyt Wolarz.
Autem jedziemy do Polanicy Zdroju (Sokołówka) - parkujemy przy kościele pw. Chrystusa Króla i rozpoczynamy wędrowanie.

Idziemy drogą, którą prowadzą : żółty szlak pieszy, szlak serduszkowy i żółty szlak rowerowy

mijamy parking leśny

i po kilkudziesięciu metrach schodzimy z szerokiej drogi (droga Stanisława) i dalej idziemy ścieżką z serduszkiem.  
Przechodzimy obok grobu Fryderyka Wrede kierownika obszaru Nesselgrund w latach 1907-1929, inicjatora budowy Drogi Stanisława,

wspinamy się tą ścieżką (dosyć mocno w górę, ale są nawet schodki, które te wspinaczkę ułatwiają) i dochodzimy do czarnego szlaku pieszego, którym wędrujemy na szczyt Kamienna Góra



i dalej na szczyt Wolarz.

Oba szczyty zdobyte wracamy więc do samochodu. Długo idziemy tą samą drogą (czarny szlak pieszy, serduszkowy i zielona droga rowerowa) aż do miejsca w którym szlak serduszkowy i czarny pieszy skręcają mocno w prawo. 



Z tego miejsca do naszego auta prowadza dwie drogi: czerwona i żółta droga rowerowa. My idziemy żółtą drogą rowerową aby zobaczyć w którym miejscu od tej drogi odchodzi zielony szlak pieszy na Kamienna Górę. Jest to to miejsce - dobrze widoczne w drodze z Wolarza do parkingu.
Idąc żółtą drogą rowerową od parkingu można ją przeoczyć, gdyż od tej strony znaki są niewidoczne i można je zobaczyć tylko oglądając się do tyłu.
O czujności na tej drodze na: https://mynaszlaku.pl/kamienna-gora-z-przeleczy-so...
Dochodzimy do parkingu leśnego i tą samą drogą wracamy do samochodu.

Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/4997950...





  • DST 31.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Prawie do Szczytnej Śląskiej

Wtorek, 26 maja 2020 · dodano: 26.05.2020 | Komentarze 0

Padało i wiało. Pod wieczór się rozpogodziło chociaż nadal wiało. Umawiamy się z Kaziem i o godzinie 17 startujemy. Jedziemy: Kłodzko - Stary Wielisław - Polanica-Zdrój - w kierunku Szczytnej (dojeżdżamy prawie do Szczytnej - na 15 km zawracamy) - Polanica-Zdrój - Stary Wielisław - Kłodzko. 

Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/4993416...






  • DST 74.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Rowerem na szczyty do Korony Gór Bystrzyckich w KZKG RP

Piątek, 22 maja 2020 · dodano: 22.05.2020 | Komentarze 0

Dzisiaj ja i Czesiu wybraliśmy się "zdobywać" kolejne szczyty do odznaki Korona Gór Bystrzyckich: szczyt Sasin, szczyt Sasanka i szczyt Jagodna (kolejny raz - poprzednio nie było jeszcze wieży widokowej). Trasa wymagająca - od Starej Bystrzycy dosyć mocno pod górę.

Dzisiejsza trasa: Kłodzko - Krosnowice - Gorzanów (betonówką) - Szklarka - Stara Bystrzyca - Nowa Bystrzyca - Spalona (schronisko Jagodna) - niebieskim szlakiem pieszym przez szczyty Sasin, Sasanka, Jagodna - zawracamy - schronisko - Nowa Bystrzyca - Stara Bystrzyca - Szklarka - Stara Łomnica - Starkówek - Polanica-Zdrój - Stary Wielisław -Kłodzko.   

Na temat nieporozumień w lokalizacji szczytów Sasanka i Sasin wiele w internecie. 
  na: http://nalogowapodrozniczka.blogspot.com/2018/05/k...
"Po drodze chcemy odnaleźć jeszcze szczyty Sasanki i Sasina. Szukamy, łazimy po wydeptanych ścieżkach. Niestety bez skutku. Może ktoś z Was wie, czy w ogóle istnieje szansa znalezienia tabliczek z nazwami tych szczytów? Wydawało nam się, że jesteśmy w najwyższych puntach, w końcu jednak odpuściliśmy poszukiwanie (nieistniejących?) tabliczek."

na: https://sciezkawbok.wordpress.com/2015/05/15/topog...
"Warstwice na mapie pokazują, że wierzchołek 1km na północ od wierzchołka z reperem, zaznaczanego na wszystkich mapach jako Jagodna jest wyższy. Notabene mapa ma błąd w opisie, gdyż ten wierzchołek nie jest Górą Sasanka, jest to północny wierzchołek wierzchowiny Jagodnej. Sasanka znajduje się 400m na północ. .... Swoją drogą jest to Sasanka ‚utrwalona’ na wszystkich mapach turystycznych, gdyż wg Monitora Polskiego tę nazwę nadano górze obecnie nazywaną na mapach turystycznych jako Sasin…"
I o tym jeszcze
na: http://sudeckieprzechadzki.blogspot.com/2016/04/ja...
    (długi tekst na powyższy temat)
i na: http://bycblizejnieba.blogspot.com/2019/04/tajemni...
Spory trwają natomiast co do nazwy.
Pytania jakie stawiają sobie wszyscy brzmią: ,,Czy ten punkt to nadal Jagodna?'',
,, Czy być może jest to już Sasanka?''
i dalej
"Prawdopodobnie w wyniku błędów, powielanych przez lata, choćby na skutek zużycia i zniszczeń starych map, a może- nienaniesienia na nie pewnych danych, Sasanka ,,skakała'' po mapie Gór Bystrzyckich na różniste położenia."
i jeszcze
"Niewiele wiedzieliśmy o tych zagmatwaniach w tutejszych górach.
I Sasankę minęliśmy, nie bardzo mając pojęcie nawet, że trzeba skręcić w wyraźną trawiastą ścieżynę, aby łatwo dotrzeć pod rozwalającą się ambonkę w punkcie 985 m."

Z trzech szczytów, które były dzisiaj naszym celem bezproblemowy okazał się szczyt Jagodna (977 m n.p.m), na którym już kiedyś byliśmy (jeszcze bez  wieży tylko z ambonką).





Zdobyliśmy także szczyt z tabliczką i pozostałością po jakiejś informacji (chyba z nazwą)

przy której na mapie w telefonie ukazała się nazwa Sasanka

Sasanka to czy nie Sasanka - wielu wyżej wspomnianych internautów dyskutowało.
Druga lokalizacja Sasanki jest przy szlaku niebieskim, którym jechaliśmy - ale żadnej tabliczki z nazwą nie było. 
A szczyt Sasin też bez tabliczki z nazwą - pokazany na mapie w telefonie (nasze położenie to kółko)

to tutaj

Schronisko czynne - zamawiamy i zjadamy racuchy z jagodami
 
i ruszamy w drogę powrotną (teraz już lekko bo z górki)

Rowerowa dekoracja w Starej Bystrzycy

i kwiaty w Starej Łomnicy








Ślad i profil trasy (do początku Starego Wielisławia)
https://connect.garmin.com/modern/activity/4972588...


Kategoria rodzinnie, rower


  • DST 41.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Kółko przez Ołdrzychowice i Droszków

Czwartek, 21 maja 2020 · dodano: 21.05.2020 | Komentarze 0

Dzisiaj w składzie 4-osobowym tj. ja, Czesiu, Kaziu i Piotr  na trasie: Kłodzko - DR za stadionem - Krosnowice - Żelazno - Ołdrzychowice - Droszków - Jaszkowa Górna - Jaszkowa Dolna - Kłodzko. A w Kłodzku jeszcze DR za stadionem (do końca asfaltu) - zawracamy - ul. Sportowa - ul. Korczaka - ul. Wielisławska - ul. Letnia - ul. Spółdzielcza.

Na Przełęczy Droszkowskiej

Ślad i profil trasy (GPS włączony z opóźnieniem)
https://connect.garmin.com/modern/activity/4966459...





  • DST 5.60km
  • Aktywność Wędrówka

Wędrówka na szczyt Ptasia Góra w Górach Bystrzyckich

Środa, 20 maja 2020 · dodano: 20.05.2020 | Komentarze 0

Dzisiaj dla odmiany wędrowaliśmy (a nie" rowerowaliśmy") z Dusznik-Zdroju  na szczyt Ptasia Góra. Do schroniska Pod MUFLONEM szliśmy żółtym szlakiem pieszym a schodziliśmy niebieskim/żółtym szlakiem pieszym. Szczyt  znajduje się ok. 400 m nad schroniskiem.
Szczyt jest zaliczany do szczytów "Korona Gór Bystrzyckich" w projekcie Klubu Zdobywców Koron Górskich RP (KZKG RP).

W KGBY jest do zdobycia 10 szczytów.

szczytm.n.p.m.
Jagodna977
Sasanka965
Łomnicka Równia898
Czerniec891
Sasin887
Anielska Kopa871
Wolarz852
Barczowa811
Ptasia Góra745
Kamienna Góra704
Góry te są najbliżej nas a my mamy udokumentowane zdobycie tylko szczytu Jagodna. Do zdobycia mamy więc jeszcze 8 szczytów.

Szlakowskaz przy schronisku POD MUFLONEM

Przy schronisku

Szczyt zdobyty

Duszniki z niebieskiego/żółtego szlaku pieszego




Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/4961192...




  • DST 49.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Ścinawka Dolna - Raszków

Wtorek, 19 maja 2020 · dodano: 19.05.2020 | Komentarze 0

Dzisiaj przed południem ja i Czesiu na trasie: Kłodzko - Korytów - Ruszowice I - Kamieniec (początek) - Ruszowice II - Ścinawka Dolna - Raszków - Niwa -  Chocieszów - Wolany II -  Polanica-Zdrój - Stary Wielisław - Kłodzko (Książówka - do "8" - ul. Zajęcza - ul. Letnia - ul. Spółdzielcza).

W parku w Polanicy-Zdroju już kwitnąco


















Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/4956052...




  • DST 66.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Wspomnienia

Poniedziałek, 18 maja 2020 · dodano: 18.05.2020 | Komentarze 0

Dzisiejsza trasa była szczególna o czym w dalszej części.

A jak przebiegała: Kłodzko - Jaszkowa Dolna - Jaszkowa Górna - Gaj - Laski - Laskówka - Dzbanów - Przyłęk - Bardo Śląskie - Opolnica - Wojbórz - Młynów - Ścinawica - Kłodzko.

Z Gaju do Lasek jedziemy nową ( jak wskazuje znak jeszcze w budowie - czeka na oddanie do użytku)) drogą przez las,

która rozpoczyna się naprzeciw bramki Pętli Chwalisław. 


 A dzisiaj na trasie: 

JASZKOWA GÓRNA
Budynek, w którym Czesiu się urodził

Kościół, w którym Czesiu  był ochrzczony i przyjął I Komunię Świętą

Szkoła do której Czesiu uczęszczał od klasy I do VII (5 km od domu rodzinnego)

GAJ - miejscowość, w której Czesiu mieszkał 

Czesia dom rodzinny (zdjęcie wcześniejsze)

I zdjęcie małego Czesia z rodzicami


LASKI - miejscowość, w której mieszkałam od urodzenia do ?
Leśniczówka (mój dom)

Ja z mamą i siostrą Ewą ( w Laskach)

Kościół, w którym zostałam ochrzczona


LASKÓWKA - miejscowość, w której mieszkałam od ? do 1961 r.
Leśniczówka (mój dom)

Szkoła (moja klasa I-IV)

Zdjęcie z koleżąnkami (moja IV klasa) - zdjęcie zrobione obok szkoły

Na zdjęciu są - od strony lewej: Bronka, Lodzia, Gienia, Lila, ja , moja siostra Ewa, Hela.

Kościół filialny  pw. św. Mikołaja w Laskówce
 I I I Komunię św. przyjęłam w Ożarach (był to wtedy dla Laskówki kościół parafialny) 


DZBANÓW  - szkoła (moja klasa V)


PRZYŁĘK
Szkoła (moja klasa VI)

Szkoła (moja klasa VII  -  do grudnia)


WOJBÓRZ
Leśniczówka (mój dom)

Moja szkoła (klasa VII - od grudnia)

Kościół pw. św. Jerzego


I na dzisiaj tyle. Z Wojborza wyprowadziliśmy się w roku 1965 do Złotego Stoku. Dzisiaj nie było mam tam po drodze.

A dzisiaj, na zakończenie, jeszcze KŁODZKO (ul. Niska) -  szpital, w którym się urodziłam (niszczeje)


Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/4952242...


Kategoria rodzinnie, rower