Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi ulamaj z miasteczka Kłodzko. Mam przejechane 52536.10 kilometrów w tym 0.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 16.08 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 0 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy ulamaj.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w miesiącu

Maj, 2021

Dystans całkowity:599.00 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:b.d.
Średnia prędkość:b.d.
Liczba aktywności:12
Średnio na aktywność:49.92 km
Więcej statystyk

Międzygórze

Poniedziałek, 31 maja 2021 · dodano: 31.05.2021 | Komentarze 0

Dzisiaj nie jest przewidywany deszcz, mamy cały dzień do dyspozycji więc jedziemy do Międzygórza - cel główny to wodospad "Wilczki" do odznaki "Poznajemy Turystyczne Hrabstwo Kłodzkie".
Trasa: Kłodzko - Krosnowice - Gorzanów - Zabłocie - droga "33"- Pławnica - Idzików - Wilkanów - Międzygórze. 




Kościoły w Międzygórzu




Powrót: Międzygórze - Wilkanów - droga "33" - kaplica pw. św. Floriana - droga "33" -Zabłocie - Gorzanów - Krosnowice - Kłodzko.

Kaplica św. Floriana w Bystrzycy 

Na Górze Parkowej, dawniej Chmielowej wznosi się kaplica poświęcona patronowi strzegącemu od ognia. Zbudowana w latach 1725-27, poświęcona św. Florianowi kaplica stanęła na miejscu wyburzonej drewnianej budowli z 1703 r. W kaplicy znajduje się klika barokowych ołtarzy, które są dziełami Michała Klahra, a także interesujący fresk, na którym przedstawiona jest panorama miasta z XVIII w. W latach 1740 i 1757 małżonka króla polskiego Augusta II Sasa, Maria Józefa ofiarowała do kaplicy relikwie św. Floriana i św. Jana Nepomucena, niestety zniszczył je pożar w 1823 r.

Zakres rewitalizacji na https://klodzko.naszemiasto.pl/kaplica-sw-floriana...
Roboty trwają.

Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/6875367...



Kategoria rodzinnie


Wambierzyce

Niedziela, 30 maja 2021 · dodano: 30.05.2021 | Komentarze 0

Dzisiaj planowaliśmy jechać do Międzygórza. Niestety pogoda była "niewyraźna" i plany uległy zmianie. Wyjechaliśmy później niż było w planie i na trasę krótszą. Cel pierwszy to odnalezienie Pasji w Szalejowie Dolnym i pałac w Kamieńcu (obiekt do odznaki "Poznajemy Turystyczne Hrabstwo Kłodzkie"). Trasa: Kłodzko - Szalejów Dolny (Pasja zlokalizowana - obok posesji 109 a nie 39 jak opisano na szlaku pomników Towarzystwa  Archanioł Michał) - Kamieniec (pieczątka i foto). Zastanawiamy się co dalej - pogoda się wyklarowała, proponuję abyśmy pojechali do Wambierzyc. Jedziemy: Kamieniec - Niwa - Chocieszów - Wambierzyce (pieczątka i foto do w/w odznaki - zabytek sakralny). Droga powrotna: Wambierzyce - Ratno Dolne - Ścinawka Średnia - Ścinawka Dolna - Gorzuchów (początek) - Ruszowice II - Kamieniec (początek) - Ruszowice I - Roszyce - "8" - Szalejów Dolny ( zlokalizowana kolejna Pasja - na cmentarzu) - Kłodzko. A w Kłodzku jeszcze krążymy po obrzeżach: ul. Rodzinna - ul. św. Wojciecha - ul. Noworudzka - ul. Objazdowa - ul. Zajęcza - do obwodnicy i "8" - ul. Lisia - ul. Spółdzielcza.

Pałac w Kamieńcu



Sanktuarium w Wambierzycach (efekty remontu widoczne)

Szalejów Dolny -  krzyż z 1870 r.
Krzyża tego wcześniej szukaliśmy w pobliży posesji 39, gdyż tak jest w opisie na tablicy "Szlak pomników Towarzystwa Archanioł Michał". Faktycznie krzyż ten jest przy posesji 109/I (pomogła mapa targeo na której obok tej posesji zaznaczona była kapliczka).

Krzyż cmentarny ustawiony w 1834 r., wykonany przez rzeźbiarza z Lądka Zdroju Casimira Klarha, Davida Klarha (syna). 
Pod krzyżem inskrypcja "Ofiara miłości, dokonało się i z opuszczoną głową wyzionął ducha. Jan C 19"


Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/6870019...
 Na profilu trasy widać dzisiejsze górki - dzięki wspomaganiu jechało się lekko.


Kategoria rodzinnie, rower


Koło przez Bystrzycę Kłodzką

Środa, 26 maja 2021 · dodano: 26.05.2021 | Komentarze 0

Bardzo mocno wieje ale decydujemy się na wyjazd. Mamy ciężkie rowery to może nas nie porwie ani nie przewróci. Ja, Czesiu i Kaziu jedziemy: Kłodzko - Krosnowice - Gorzanów - Zabłocie - Bystrzyca Kłodzka - Szklarka - Stara Łomnica - Starkówek - Polanica-Zdrój - Polanica Górna - Wolany - Szalejów Górny - Szalejów Dolny - Kłodzko.
W Bystrzycy Kłodzkiej dzisiaj odwiedzamy Mały Rynek (dawny targ bydlęcy), Muzeum Filumenistyczne, Rynek z ratuszem i kolumną wotywną Trójcy Świętej z 1736 r.
Odwiedzam także Centrum Informacji Turystycznej, które mieści się obecnie w rynku w renesansowej, trzykondygnacyjnej kamienicy patrycjuszowskiej (czytaj na http://turystyka.bystrzycaklodzka.pl/26/centrum-in...)
W CIT oprócz pieczątek (a mają ich tam kilkanaście) otrzymałam wiele materiałów związanych z turystyką.


O Muzeum czytaj na https://pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Filumenistycz... i na https://www.muzeum-filumenistyczne.pl

Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/6845707...

Zalety jazdy na rowerze - czytaj na:  https://fitness.wp.pl/19211,10-zalet-jazdy-na-rowe...





Do Radochowa

Poniedziałek, 24 maja 2021 · dodano: 24.05.2021 | Komentarze 0

Ja, Czesiu, Kaziu i Piotr i trasa: Kłodzko - Krosnowice - Żelazno.
Piotr wraca do Kłodzka a my dalej: Żelazno - Ołdrzychowice - Trzebieszowice - Radochów  (w sklepie kupujemy i zjadamy chałwę, chwilę odpoczywamy) - zawracamy - Trzebieszowice (zatrzymujemy się przy Zamku na Skale) - Ołdrzychowice - Żelazno - Krosnowice - Kłodzko (jeszcze dwa okrążenia ul. Rodzinną i Spółdzielczą).

Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/6835980...





Do Polanicy i po bocznych ulicach Kłodzka

Niedziela, 23 maja 2021 · dodano: 23.05.2021 | Komentarze 0

Chcemy się umówić z Kaziem - a on już jedzie, a ściślej "pali" (nie On a jego towarzysz) na pierwszym przystanku. Jedziemy sami przez Stary Wielisław do Polanicy-Zdroju z nadzieją spotkania. Faktycznie w Polanicy spotykamy kolegów jadących w kierunku Starego Wielisławia. Kaziu zawraca i jedzie z nami. W Polanicy zaczyna kropić deszcz - decydujemy się jechać okrężnie ale w kierunku Kłodzka. Dalsza trasa: Polanica-Zdrój - Polanica Górna - Wolany II - Chocieszów - Wolany I - Szalejów Górny - Szalejów Dolny - Kłodzko. W Kłodzku żegnamy się z Kaziem i krążymy ulicami: Rodzinna - Dusznicka - Zajęcza - Objazdowa (do ronda) - Zajęcza (do "8") - zawracamy - do DR - do"8" (2x) - Lisia - Letnia - Rodzinna - Spółdzielcza.

Dzisiaj wypatrzyłam w Szalejowie Górnym krzyż, który poszukiwaliśmy 8 maja rozpytując o niego mieszkańców. 
Krzyż ten opisany jest na szlaku pomników opracowanym przez Helmuta Goebela (patrz https://docplayer.pl/106804493-Szlak-pomnikow-tour... i na http://www.grafschaft-glatz.de/archiv/tdd-obsd.pdf
Wszystkie obiekty z tego opracowania zostały przez nas zlokalizowane.
W w/w opracowaniach krzyż ten został opisany:
"Krzyż Riedla-Hanniga. Na północ od ulicy Wolańskiej, na małym wzniesieniu stoi masywny, nowy budynek malarza Adolfa Riedla. Kupił on w roku 1937 parcelę nr 78 o wielkości 1.932 m2 od właściciela ziemskiego Adolfa Hanniga (nr 52). Przed domem stoi wysoki, stary krzyż, który postawiła prawdopodobnie rodzina Exner. Na małej tabliczce widnieje napis:
Wypełniło się. Pod krzyżem stoją Matka Boska oraz Jan Ewangelista. Dla ochrony sporządzono kute, metalowe ogrodzenie."

Krzyż ten jest przed budynkiem 101 (na budynku nie wypatrzyłam nr) a naprzeciw budynku nr 102 (na budynku jest nr).



Na szlaku pomników opracowanym przez detektywów przeszłości, zarówno w Szalejowie Górnym jak i Szalejowie Dolnym, jest mniej obiektów aniżeli na wcześniej utworzonym szlaku pomników w tych wsiach przez Towarzystwo  Archanioł Michał (w Szalejowie Dolnym) i przez Helmuta Goebela (w Szalejowie Górnym).

Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/6828871...




Krążenie po osiedlu

Sobota, 22 maja 2021 · dodano: 22.05.2021 | Komentarze 0

Kilka kółek po osiedlu.


Kategoria rower


  • DST 81.00km
  • Sprzęt KTM
  • Aktywność Jazda na rowerze

CYKLO GLACENSIS 2021

Piątek, 21 maja 2021 · dodano: 21.05.2021 | Komentarze 0

Dzisiaj na 19 rajd CYKLO GLACENSIS 2021.
Wystartowaliśmy z ul. Sportowej w Kłodzku. Trasa: Kłodzko - Stary Wielisław - Planica-Zdrój - Szczytna - Duszniki-Zdrój - Lasówka - Mostowice.
Na przejściu granicznym spotykamy się z rowerzystami czeskimi. Z Mostowic jedziemy do Spalonej. Na dłużej zatrzymujemy się przy schronisku Jagodna - przedstawiciel Starostwa wszystkim uczestnikom funduje ciastko i kawę lub herbatę. Dalsza trasa: Spalona - Nowa Bystrzyca - Stara Bystrzyca - Szklarka - Gorzanów - Krosnowice - Kłodzko. 

Relacja ze startu na   https://powiat.klodzko.pl/1812/19-rajd-rowerowy-cy...
i o rajdzie na http://dkl24.pl/pl/a/10449/po-rajdzie--cyklo-glace...

Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/6818399...
Ślad tylko z Kłodzka do Mostowic - na resztę zabrakło "prądu". Wzięłam ze sobą POWERBASE ale niestety nie użyłam urządzenia.

Kłodzko - przed startem
 
Lasówka - kiełbaski

Na przejściu granicznym w Mostowcach









  • DST 53.00km
  • Sprzęt KTM
  • Aktywność Jazda na rowerze

Pokręcona trasa

Niedziela, 16 maja 2021 · dodano: 16.05.2021 | Komentarze 0

Ciepło, trochę wieje a na niebie wiele czarnych chmur. Czesiu ociąga się z decyzją wyjechania, telefon od Kazia mobilizuje i o 12.15  startujemy. Chmury na niebie straszą, wybieramy trasę do Jaszkowej, na której jest dużo wiat na przystankach autobusowych (można się skryć w razie deszczu). Jedziemy: Kłodzko - Jaszkowa Dolna - Jaszkowa Górna (prawie do końca wsi) - zawracamy - Jaszkowa Dolna - "Marcinówka" - Żelazno (do kościoła) - zawracamy - Krosnowice - Kłodzko - DR za stadionem - Kłodzko Nowe - Jaszkowa Dolna - "Krosnówka " - Krosnowice - Kłodzko.

Przystań rowerowa w Jaszkowej Dolnej z nową rowerową stacją naprawczą (jak długo będzie kompletna?). 



Chmury już białe i nie straszą opadami - krążymy po okolicy. 

Klekoczące  bociany w Żelaźnie


Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/6791921...




  • DST 40.00km
  • Sprzęt KTM
  • Aktywność Jazda na rowerze

Przez dwie przełęcze: Łaszczową i Kłodzką

Niedziela, 9 maja 2021 · dodano: 09.05.2021 | Komentarze 0

Ciepło ale mocno wieje. Jedziemy: Kłodzko - Wojciechowice (czosnek niedźwiedzi) - Przełęcz Łaszczowa. Z tej Przełęczy można jechać aż ośmioma drogami. Szlakiem rowerowym żółtym w dwie strony (Wojciechowice - Przełęcz Łaszczowa - Kukułka), szlakiem rowerowym niebieskim w dwie strony ( Wojciechowice - Przełęcz Łaszczowa - Laskówka), szlakiem czerwonym rowerowym  w dwie strony (Bardo - Przełęcz Łaszczowa - Przełęcz Kłodzka), 2 singieltracki: do Barda i na Przełęcz Kłodzką. Na Przełęczy zaparkowało bardzo wiele samochodów (rowerzyści i wędrujący na wieżę). My wybieramy czerwony szlak rowerowy w kierunku Przełęczy Kłodzkiej.

Na Przełęczy Kłodzkiej jeszcze więcej samochodów aniżeli na Łaszczowej - parking zajęty a auta stoją na poboczu drogi do Kłodzka i Lasek oraz na drodze do Gaju.

My jedziemy dalej: Przełęcz Kłodzka - Gaj - Jaszkowa Górna - Jaszkowa Dolna - Kłodzko.
Wymordowałam się dzisiaj, chyba czas, na trasach trudniejszych, zacząć "używać" naszych nowych rowerów z zasilaniem. 

Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/6750431...


Kategoria rodzinnie, rower


  • DST 45.00km
  • Sprzęt KTM
  • Aktywność Jazda na rowerze

Szlakiem pomników (finał) i pętelka przez Szczytną

Sobota, 8 maja 2021 · dodano: 08.05.2021 | Komentarze 0

Rano ja na działkę, Czesiu do innych zajęć a po południu na rowery. Trasa: Kłodzko -Szalejów Dolny - Szalejów Górny - Wolany - Polanica Górna - Polanica-Zdrój - Szczytna - Polanica-Zdrój - Stary Wielisław - Kłodzko. 
W Szalejowie Dolnym odwiedzamy Panią sołtys - otrzymujemy materiały związane ze szlakiem pomników: foldery, Quest i plakietki.
W Szalejewie Górnym odnajdujemy ostatni obiekt (nr 15) ze szlaku pomników.

W folderze jest napisane, że malowidło to umieszczone jest na domu nr 45. Budynek z numerem 45  jest za piekarnią po drugiej stronie rzeki. W czasie kilku poprzednich wyjazdów dojechaliśmy do wszystkich budynków za rzeką w okolicy nr 45. Malowidła nie odnaleźliśmy. Uzyskałam informację o lokalizacji od detektywów przeszłości (zapytałam o lokalizację poprzez ich FB). Dzisiaj malowidło to sfotografowaliśmy. Faktycznie jest ono umieszczone na budynku z nr 30 a nie 45.


W Szalejowie Górnym szukamy jeszcze krzyża, który pokazany i opisany jest na str. 20 Szlaku Pomników (Tur der Denkmaler) opracowanym Helmuta Goebela. Opracowanie to jest na: http://www.grafschaft-glatz.de/archiv/tdd-obsd.pdf    Krzyża nie odnajdujemy.

W Polanicy-Zdroju zatrzymujemy się w parku

i dalej jedziemy na Zdrojową 13 gdzie ma siedzibę Towarzystwo Miłośników Polanicy przed którą jest tablica "Szlak pomników Polanica-Zdrój".


Finał Szlaku Pomników: Polanica-Zdrój - Stary Wielisław -  Szalejów Dolny - Szalejów Górny- Polanica-Zdrój. 



Zajęcie na wieczór to rozwiązanie Questu.

 Podsumowanie projektu - czytaj na :https://www.facebook.com/detektywiksp/

Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/6744918...



Kategoria rodzinnie, rower