Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi ulamaj z miasteczka Kłodzko. Mam przejechane 52536.10 kilometrów w tym 0.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 16.08 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 0 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy ulamaj.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 41.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Zamki Kotliny Kłodzkiej

Sobota, 6 lutego 2016 · dodano: 06.02.2016 | Komentarze 0

Mocno wieje ale jest dosyć ciepło - umawiamy się z Kaziem na wyjazd. "Pod rurą" spotykamy się z Kaziem i Kazią i jedziemy do Krosnowic. W Krosnowicach postanawiamy jechać do Gorzanowa. W Gorzanowie, na 10 km trasy, Kazia robi odwrót i wraca do Kłodzka. My dojeżdżamy do centrum Gorzanowa. W Gorzanowie próbujemy sfotografować się na tle zamku - rezygnujemy jednak ze względu na nieodpowiednie oświetlenie (pod słońce). Dalej jedziemy  przez Mielnik, Romanowo, Ołdrzychowice, Żelazno i Krosnowice.
Dzisiaj mamy dwa zamki do odznaki "Szlakami zamków w Polsce":
- zamek w Gorzanowie - potwierdzenie w sklepie, fotografia będzie później,
- wieża w Krosnowicach - fotografia a potwierdzenie do zdobycia następnym razem
i  trasę ( przez Mielnik i Romanowo) do stopnia dużego srebrnego Kolarskiej Odznaki Turystycznej.

W Romanowie przed Gospodarstwem Agroturystycznym sfotografowałam taką skrzynię - co to jest?


Geocaching
W skrócie, jest to poszukiwanie ukrytych „skarbów” za pomocą odbiornika GPS. Gra terenowa polega na tym, że jedni jej uczestnicy ukrywają skarby, których później szukają inni uczestnicy zabawy. Skarbów szuka się za pomocą odbiornika GPS (np. w smartfonie lub tablecie) albo specjalnego urządzenia GPS. Skarby, których szukają geocacherzy, to odpowiednio zabezpieczone wodoszczelne pojemniki (skrzyneczki lub fiolki) zawierające różne drobne upominki. Ponadto jest tam dziennik, w którym wpisują się kolejni znalazcy pojemnika. Fakt odkrycia skarbu odnotowywany jest również na specjalnej stronie internetowej.
W regionie kłodzkim na tą formę promocji swoich walorów turystycznych postawiła gmina Kłodzko. Pod koniec marca 2015r. zakończyła się realizacja projektu dofinansowanego ze środków unijnych „Promocja turystyczna na pograniczu polsko-czeskim”. Po stronie polskiej koordynatorem projektu była Joanna Smolińska z gospodarstwa agroturystycznego „Romanówka” w Romanowie, które obecnie nosi miano Geocaching Center Romanowo, przy którym znajduje się bodajże największy kesz w Polsce (to ten na powyższej fotografii).
W ramach projektu przeprowadzone zostały w kilku miejscowościach szkolenia na temat geocachingu. Przede wszystkim jednak, założonych zostało w terenie i opisanych na stronie www.geocaching.com 540 skrytek ze „skarbami”
Warto szukać „skarbów” ukrytych w gminie Kłodzko, bo wiele z nich ukrytych jest w mało znanych miejscowościach, poza utartymi turystycznymi szlakami.







Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy.
Komentować mogą tylko znajomi. Zaloguj się · Zarejestruj się!