Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi ulamaj z miasteczka Kłodzko. Mam przejechane 52536.10 kilometrów w tym 0.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 16.08 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 0 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy ulamaj.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 35.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy

Niedziela, 21 czerwca 2020 · dodano: 21.06.2020 | Komentarze 0

Po obfitych opadach w poprzednich dniach, dzisiaj też pogoda nie była wyklarowana. SMS z Alert RCB otrzymany dzisiaj przed południem "..dziś w ciągu dnia i nocy prognozowane są intensywne opady deszczu, burze z gradem i silny wiatr...." W południe nie padało więc zdecydowaliśmy się na jazdę rowerem. Wybraliśmy trasę: Kłodzko - Stary Wielisław - Polanica-Zdrój - Polanica-Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (klasztor o.sercan białych)  - Polanica-Zdrój - Wolany - Szalejów Górny - Szalejów Dolny - Kłodzko.

Na początku  czerwca od osoby, która weryfikowała nam odznakę "Poznaj najpiękniejsze bazyliki w Polsce" otrzymałam poniższy regulamin:

ODZNAKA „SZLAKIEM KULTU MARYJNEGO W POLSCE”

I. Postanowienia ogólne.
1. Celem odznaki „Szlakiem Kultu Maryjnego w Polsce” zwanej dalej „odznaką” jest zachęta do nawiedzania miejsc związanych z kultem Matki Bożej oraz propagowanie pobożności Maryjnej.
2. Odznakę można zdobywać w trakcie pielgrzymek, wycieczek zbiorowych oraz indywidualnie w dowolnej formie turystyki (rowerowa, autokarowa, samochodowa, piesza, itd.) na terenie Polski.
3. Odznakę można zdobywać równolegle z innymi odznakami turystyczno - krajoznawczymi. Uwzględniane są obiekty zdobyte przed wejściem w życie poniższego regulaminu.
4. Odznaka posiada jeden stopień, na który należy zdobyć 500 pkt.
II. Warunki zdobywania odznaki.
1. Odznakę można zdobywać po ukończeniu 6. roku życia.
2. Czas zdobywania odznaki jest dowolny.
3. Potwierdzenia pobytu (zdjęcia z osobą zdobywającą i obiektem oraz pieczątki) należy zamieścić we własnoręcznie zrobionej kronice w wersji papierowej. Przy danym obiekcie wpisujemy jego nazwę oraz datę zwiedzania.
4. Punktacja za zwiedzone obiekty kultu Matki Bożej jest następująca:
• Kościół pod wezwaniem Maryjnym – 5 pkt.
• Bazylika pod wezwaniem Maryjnym – 7 pkt.
• Sanktuarium Maryjne – 7 pkt.
• Katedra pod wezwaniem Maryjnym – 10 pkt.
• Kapliczka przydrożna Maryjna – 1 pkt.
• Pieczątka z danego miejsca – dodatkowo 2 pkt.
5. Punktacja z poszczególnych obiektów nie nakłada się (np. jeśli katedra jest jednocześnie bazyliką i sanktuarium, to i tak liczymy za najwyższy obiekt, czyli w tym przypadku – 10 pkt. Za pieczątkę wolno doliczyć dodatkowe 2 pkt).
III. Weryfikacja.
1. Weryfikacji odznaki dokonuje się na podstawie kroniki zawierającej udokumentowanie spełnienia warunków do zdobycia odznaki.
2. Do kroniki należy dołączyć:
• imię i nazwisko zdobywającego odznakę, miejscowość zamieszkania i kontakt telefoniczny lub e-mailowy.
3. Turysta zdobywający odznakę, przedkładając kronikę do weryfikacji, ponosi pełną odpowiedzialność za prawidłowość informacji zawartych w kronikach przekazywanych do weryfikacji.
4. Kroniki do weryfikacji można przekazywać w następujący sposób:
• Najpierw należy skontaktować się z Autorem: ks. Piotr Kaczmarek, tel. 507690249; e-mail: jormoseno@poczta.fm, albo szukać na terenie diecezji łowickiej. Kontakt jest potrzebny w celu ustalenia adresu korespondencji (w
przypadku księdza adres zamieszkania może się zmieniać w związku ze zwyczajowymi przenosinami).
5. Przesyłając kronikę drogą pocztową na podany adres należy w przesyłce dołączyć kopertę z adresem zwrotnym i naklejonymi znaczkami o odpowiedniej wartości.
6. Odznaka jest odpłatna. Koszt odznaki wynosi 10 zł. Należność za odznakę można przekazać łącznie z kroniką do weryfikacji.
IV. Postanowienia końcowe.
1. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do Autora odznaki.
2. Zdobywający odznakę podejmuje swoje podróże na własny koszt i odpowiedzialność.
3. W przypadkach szczególnych Weryfikator może przyznać odznakę z pominięciem wymogów niniejszego regulaminu.
4. Regulamin odznaki wchodzi w życie dnia 2 lipca 2020 roku.
5. Zdobywający odznakę wyraża zgodę na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych przez Autora odznaki w związku z procedurą zdobywania i weryfikacji odznaki.
6. Autor odznaki – ks. Piotr Kaczmarek.

W trakcie zdobywania Kolarskiej Odznaki Pielgrzymiej nawiedziliśmy - od 2012 roku -  ponad tysiąc kościołów w tym wiele kościołów pw. Maryjnym, bazylik i sanktuariów Maryjnych. 
Obiektów sakralnych Maryjnych, z których mamy fotografie lub fotografie i pieczątki (z wielu mamy tylko pieczątki) mamy ponad 100 (dokładnie 130).  Te obiekty, na tle których się sfotografowaliśmy  przygotowałam do w/w odznaki. Z Sanktuarium MB Fatimskiej mam tylko zdjęcie Czesia na tle sanktuarium a, że to niecałe 15 km od naszego domu postanowiłam uzupełnić brakujące zdjęcie. 
Kaplica MB Fatimskiej

Kaplica pw. Chrystusa Króla i wejście do Muzeum misyjnego (drzwi za barierkami)

O muzeum m.innymi na:
http://www.polanicasercanie.pl/muzeum-misyjne-1133...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Etnograficzne_Muzeum...
a o klasztorze na:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_Chrystusa_Kr...
 
Ślad i profil trasy:
https://connect.garmin.com/modern/activity/5123954...


Kategoria rodzinnie, rower



Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy.
Komentować mogą tylko znajomi. Zaloguj się · Zarejestruj się!