Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi ulamaj z miasteczka Kłodzko. Mam przejechane 52536.10 kilometrów w tym 0.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 16.08 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 0 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy ulamaj.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w kategorii

w towarzystwie

Dystans całkowity:27398.00 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:b.d.
Średnia prędkość:b.d.
Liczba aktywności:527
Średnio na aktywność:51.99 km
Więcej statystyk
  • DST 30.00km
  • Sprzęt KTM
  • Aktywność Jazda na rowerze

Przez Przełęcz Kłodzką i drogą leśną nad Podzamkiem

Sobota, 5 września 2015 · dodano: 05.09.2015 | Komentarze 0

Ja i trzej panowie tj. Czesiu, Kaziu i Piotr zatwierdziliśmy trasę zaproponowaną przez Czesia i pojechaliśmy: Kłodzko - Jaszkowa Dolna - Podzamek - Przełęcz Kłodzka - w las i: Przełęcz Podzamecka -

- droga leśna nad Podzamkiem
.
Ruszamy po krótkim odpoczynku.

Po drodze zatrzymywaliśmy się na słodkie jeżyny.

Wyjechaliśmy na drogę z Kłodzka do Złotego Stoku nieopodal drogi na Kukułkę. Pojechaliśmy na Kukułkę i żółtym szlakiem pieszym przez łąki i lasek (obok Szyndzielni) dojechaliśmy do koszar na ul. Walecznych a stąd  przez promenadę do domu. 




  • DST 60.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Młoty - Polanica

Niedziela, 23 sierpnia 2015 · dodano: 23.08.2015 | Komentarze 0

Z Kłodzka wyjechaliśmy w grupie 4-osobowej tj. Ja, Kazia, Czesiu i Kaziu. W Krosnowicach Kazia została a my w trójkę w dalszą trasę: Ołdrzychowice - Gorzanów - Szklarka - Stara Bystrzyca - Wójtówka - Młoty - do drogi leśnej i nią aż do Polanicy (Sokołówka) - przez park do Polanicy Górnej - Wolany - Szalejów Górny - Szalejów Dolny - Kłodzko.

Dzisiaj znowu na naszej trasie spotykamy św. Jana Nepomucena - tutaj przed kościołem w Wójtowicach nieczęsto spotykane przedstawienie JN spowiadającego królową Zofię.
Św. Jan Nepomucen był spowiednikiem królowej Zofii. Według legendy został on w 1393 r. zamordowany na rozkaz Wacława IV, gdyż nie chciał wyjawić tajemnicy spowiedzi (król podejrzewał żonę o zdradę). Na poparcie tej legendy nie ma jednak żadnych dowodów.

 



Na trasie z Młotów do Polanicy

I drugi spotkany św. Jan Nepomucen ( zdjęcie zrobione przez szybkę w drzwiach)

w Polanicy w kapliczce pw. św. Wawrzyńca

Po dzisiejszym dniu mamy po 77 na 100 wymaganych punktów do stopnia diamentowego odznaki św. Jana Nepomucena.
Musimy jeszcze dodatkowo posiadać fotografie z postaciami św. Jana Nepomucena:
- na Moście Karola w Pradze,
- na moście przez fosę przy Bramie Michała w Bratysławie,
- na Rynku w Chełmsku Śl.
i sfotografować się na tle katedry św. Wita w Pradze oraz odwiedzić grób św. Jana Nepomucena (w katedrze św. Wita w Pradze).
Mamy jeszcze sporo czasu, gdyż odznaka w stopniu diamentowym może zostać nam przyznana dopiero w roku 2016 ( jeden stopień w roku kalendarzowym).




  • DST 40.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Przejażdżka przed oczekiwanym deszczem

Środa, 12 sierpnia 2015 · dodano: 13.08.2015 | Komentarze 0

Upał, zapowiadane intensywne opady, zaczyna gdzieś w oddali pogrzmiewać, ale decydujemy się wyruszyć. Kaziu jedzie z nami. Zmieniamy wcześniej zaplanowaną trasę aby być blisko domu i wrócić jak zacznie padać. Jedziemy do Krosnowic, przejeżdżamy przez kładkę na Nysie i kierujemy się na Krosnówkę, następnie drogą przez pola dojeżdżamy do drogi do Bystrzycy.
Z ciekawości jedziemy do obiektu, który powstał przy tej drodze. Dowiadujemy się od ochrony, że jest to: 

Kayser Automotive Systems GmbH  niemiecki koncern produkujący części i komponenty do samochodów takich marek jak m. in. Audi, Volkswagen, Volvo, czy Porsche. Posiada fabryki w Niemczech, Hiszpanii, Węgrzech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Chinach.  W czerwcu tego roku firma kupiła od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” blisko 3 hektarową działkę wraz z wybudowaną przez WSSE halą przemysłową w Jaszkowej Dolnej w gminie Kłodzko. Kayser Automotive Systems deklaruje zainwestowanie prawie 11,5 mln złotych i stworzenie co najmniej 80 miejsc pracy. Docelowo może być ich nawet 120. Spółka będzie produkować przewody podciśnienia, powietrza oraz paliwowe dla branży motoryzacyjnej.

Dalej Marcinówką jedziemy do Jaszkowej Dolnej. Nie pada, jedziemy do Jaszkowej Górnej - dojeżdżamy do pętli za ostatnim przystankiem PKS. Ze względu na późną porę nie jedziemy dalej do Droszkowa a zawracamy. W Jaszkowej Dolnej decydujemy się jechać przez Krosnówkę do Krosnowic. I dopiero tutaj "dopada" nas długo oczekiwany deszcz. Trochę już zmoknięci chowamy się na chwilę pod dziurawą wiatą przystanku PKS w Krosnowicach. Zaczyna grzmieć i nawet się błysnęło, decydujemy się jechać dalej w deszczu. Zaraz za laskiem jeszcze nie padało, droga sucha. Zaczęło padać jak dojechaliśmy do garażu. Niestety popadało mało a szkoda.




  • DST 25.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Wieczorne kółeczko

Wtorek, 11 sierpnia 2015 · dodano: 11.08.2015 | Komentarze 0

Wieczorem, krótko ja i Czesiu w towarzystwie Kazia postanowiliśmy przejechać się drogą z nowo położonym asfaltem  między Jaszkowa Dolną i Podzamkiem. Najpierw pojechaliśmy przez Jaszkową Dolną do Jaszkowej Górnej - zatrzymaliśmy  się przy kaplicy przed kościołem i sfotografowaliśmy mensę ołtarza z elementami nepomuckimi.

Zainteresowałam się w/w po przeczytaniu poniższej informacji:

W kaplicy przy kościele św. Mikołaja na mensie ołtarza znajduje się płaskorzeźba nepomucka. Jej dokładna interpretacja jest trudna, choć i tak sytuacja poprawiła się po niedawnym oczyszczeniu z warstw farby. Jest tam ryba, liście palmy (?), prostokątna koperta zamkniętego listu (dawniej sądziliśmy że jest to biret), jest też nierozpoznany obiekt - być może róża. Być może kaplica nosiła niegdyś wezwanie św. Jana Nepomucena i pierwotnie znajdowała się tam rzeźba lub obraz Jana N. - obecnie jest to figura Madonny z Dzieciątkiem. 


Następnie wróciliśmy do Jaszkowej Dolnej i wjechaliśmy na wspomnianą drogę przy której napotkaliśmy

Korciło mnie aby pogrzebać w tych śmieciach i poszukać śladów osoby, która śmieci te tutaj przywiozła.
I dojechaliśmy do początku nowego asfaltu na tej drodze

a dalej Kukułka - Wojciechowice - Kłodzko.




  • DST 66.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Srebrna Góra

Niedziela, 2 sierpnia 2015 · dodano: 02.08.2015 | Komentarze 0

Ja , Czesiu, Kaziu i Władziu dzisiaj w Srebrnej Górze






  • DST 50.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Przez Droszków z ukwieconymi rowerami

Piątek, 31 lipca 2015 · dodano: 31.07.2015 | Komentarze 0

W składzie: ja, Czesiu. Kaziu i Piotr na trasie: Kłodzko - Krosnowice - Ołdrzychowice - Droszków - Jaszkowa Górna i Dolna.
W Jaszkowej Dolnej żegnamy się z Piotrem, który jedzie do Kłodzka a my "Marcinówką" prawie do Marcinowa i polną drogą  do pałacu w Żelaźnie, do Żelazna i przez Krosnowice do Kłodzka.

W Droszkowie miłe zaskoczenie - przywitał nas ukwiecony rower.


Jak się później okazało nie jedyny. Oto te dzisiaj napotkane i sfotografowane:




a ten nas pożegnał

 I kolejna niespodzianka to nowe zagospodarowanie przystanku PKS



oraz remont kapliczki na Przełęczy Droszkowskiej

w której znajduje się poniższa pieta

Murowana, domkowa kapliczka wzniesiona na rzucie kwadratu, nakryta jest namiotowym daszkiem przechodzącym w wieloboczną iglicę. Wewnątrz znajduje się Pieta o cechach ludowego baroku umieszczona na kamiennym ołtarzu datowanym na 1679 r.




  • DST 81.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Kudowa - Peklo - Kudowa - Kłodzko

Niedziela, 26 lipca 2015 · dodano: 27.07.2015 | Komentarze 0

Z Kłodzka do Kudowy jedziemy szynobusem. Grupa liczy 7 osób: ja, Czesiu, Kaziu oraz Basia i Władziu z córką Małgosią i wnuczką Julką. 

Jedziemy do parku w Kudowie a potem przez Czermną do granicy, którą przekraczamy w Małej Czermnej. Tutaj zamiast drogą w lewo skręcamy w drogę w prawo i do Nachodu jedziemy przez Porici ( trasa rowerowa 4020 i 22), dalej TR 22 i TR 4034 i jesteśmy w Pekle.








cdn




  • DST 41.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Gorzanów - Stara Łomnica

Piątek, 17 lipca 2015 · dodano: 18.07.2015 | Komentarze 0

Upał w ciągu dnia. Startujemy (ja, Czesiu i Kaziu) dopiero po 17 a i tak jest jeszcze gorąco. Jedziemy do Gorzanowa - uzupełniam pieczątkę w paszporcie pielgrzyma  "Droga św. Jakuba w Polsce".  Nie udaje się sfotografować ze św. Janem Nepomucenem, który "zamieszkał" 2x w kościele - drzwi główne są otwarte ale krata zamknięta. Wracamy przez Starą Łomnicę. Kościół był otwarty (sprzątanie) - korzystamy i wstępujemy na chwilę, przy okazji fotografując się na tle obrazu ze św. Janem Nepomucenem. 


Pogoda się wyklarowała, nie zanosiło się na burzę, jedziemy więc do Polanicy (pomimo późnej pory tłoczno), odpoczywamy w parku i dalej przez Wolany i Szalejów do Kłodzka.




  • DST 61.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Konradów

Niedziela, 12 lipca 2015 · dodano: 14.07.2015 | Komentarze 0

W składzie: ja, Czesiu, Kaziu i Władziu zdecydowaliśmy  się na jazdę do Lądka Zdroju. W Trzebieszowicach Władziu zwrócił uwagę na znak czerwonej drogi rowerowej wychodzącej, w pobliży figury św. Jana Nepomucena i wieży telefonii komórkowej, z łąki na drogę Kłodzko -  Lądek Zdrój. W Radochowie zdecydowaliśmy się jechać do Konradowa i dalej tymże czerwonym przez łąki, zboża i las, dojechaliśmy do Trzebieszowic.
W Konradowie spotkaliśmy kolejnego Jana Nepomucena


Na trasie - nad Konradowem

Czerwony rowerowy i żółty pieszy 




Przekaźnik na Czarnej Górze





  • DST 77.00km
  • Sprzęt Author Corsa
  • Aktywność Jazda na rowerze

Antonin - Odolanów i dalej

Piątek, 5 czerwca 2015 · dodano: 08.06.2015 | Komentarze 0

W składzie 6 - osobowym 


i trasa: Antonin - Ludwików - Dębnica - Świeca - Odolanów
A w Odolanowie:
Św. Marcin patron Ziemi Odolanowskiej,


św. Jan Nepomucen

św. Florian

kościół (ołtarz boczny) 

i szopka na placu przykościelnym z figurami naturalnej wielkości


i szczególna atrakcja Park Natury.

Odolanowianie zafundowali sobie pomnik jedyny w swoim rodzaju. Zamiast uwiecznić jednego bohatera czy uhonorować słuszną ideę, postawili monument upamiętniający wszystkich mieszkańców miasta a nawet całej ziemi odolanowskiej. Na rozległym obszarze, położonym przy wyjeździe z Odolanowa w stronę Bonikowa i Sośni, urządzany jest Park Rozrywki i Wypoczynku nazywany także Parkiem Natury. W 2003 r. z okazji okrągłej rocznicy nadania praw miejskich wzniesiono tu Bramę 600-lecia.
Obiekt, choć nie jest wybitnym dziełem architektonicznym, wyróżnia się, stanowiąc pomnik każdego mieszkańca ziemi odolanowskiej. Jego ściany pokryto kamiennymi tablicami, na których wyryto imiona i nazwiska wszystkich mieszkańców Odolanowa i okolicznych wsi, Anno Domini 2003. 
Brama ozdobiona jest medalionami przedstawiającymi postacie z historii miasta. Na szczycie bramy stoją cztery figury symbolizujące cztery pory roku. Całość ma ok. 7,5 metra wysokości i 25 metrów szerokości. Kształt bramy nawiązuje do herbu Odolanowa.
Odolanów, Brama 600-lecia miasta, Park Natury

Piękna Fontanna w Parku Natury

Osobliwością Parku Natury jest obserwatorium astronomiczne (poniższa fotografia). Jest niesłychanie małe, ale dysponuje najlepszym w całej Wielkopolsce sprzętem do obserwacji gwiazd i co ważniejsze - pozostaje otwarte dla każdego.


Pomnik Lecha Wałęsy w Parku Natury


W Odolanowie rozdzieliliśmy się. Grupa bez nas wróciła do Antonina tą samą trasą a ja i Czesiu: Garki - Bogdaj - Sośnie - Granowiec (kościół i św. Florian) - Świeca ( św. Florian) - Dębnica - Ludwików - Antonin.
We wsi Sośnie spotykamy takie "cudo" 

na pięknie urządzonym placu z tablicami informacyjnymi o każdej miejscowości gminy

Czytając informacje zamieszczone na tablicach dowiadujemy się, że ominęliśmy 2 figury św. Floriana ( we wsi Bogdaj i Sośnie).

Ale spotykamy następne.
Figura św. Floriana w Granowcu 

i we wsi Świeca